Wiceprezes Grupy-Sad: Popyt na truskawkę przemysłową jak na razie jest wysoki

Autor: Krystyna Zagórska /www.sadyogrody.pl 09 czerwca 2017 10:39

Wiceprezes Grupy-Sad: Popyt na truskawkę przemysłową jak na razie jest wysoki Truskawki do przemysłu w Grupie-Sad/ fot. redakcja www.sadyogrody.pl

Zakłady przetwórcze z Lubelszczyzny rozpoczęły skup truskawek z wysokimi cenami. - Za owoce z szypułką można otrzymać 3,50-3,60 zł/kg, zaś za truskawki odszypułkowane do mrożenia 4,50 zł/kg. Zainteresowanie ze strony przetwórstwa jak na razie jest duże – mówi w rozmowie z redakcją www.sadyogrody.pl Jarosław Kreczmański, wiceprezes grupy producentów owoców Grupa-Sad.

Przetwórcy rozpoczęli nowy sezon ze stawkami niemal dwukrotnie wyższymi niż w roku ubiegłym. Wiceprezes Grupy-Sad zaznacza, że popyt na truskawkę przemysłową jak na razie jest wysoki. - Truskawka jest pierwszym skupowanym owocem. Przetwórcy zdają sobie sprawę, że w tym roku ilość owoców dostępnych na rynku będzie mocno ograniczona, zarówno w przypadku truskawek, jak i innych jagodowych. Podobna sytuacja zapewne będzie z wiśniami i jabłkami – tłumaczy Jarosław Kreczmański.

Szacuje, że straty spowodowane przymrozkami na plantacjach truskawki w okolicach Magnuszewa wynoszą ok. 50 proc.

Skup truskawki przemysłowej w województwie mazowieckim ruszy dopiero od soboty.

Grupa-Sad jest grupą producentów owoców i warzyw zlokalizowaną w Magnuszewie, w województwie mazowieckim. W sezonie skupuje około 100 ton truskawki dziennie.

Czytaj również: Ceny truskawek przemysłowych dwukrotnie wyższe niż rok temu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI