Węgry: Spodziewana wysoka ilość i dobra jakość truskawek

Autor: sadyogrody.pl/Freshplaza.com 22 kwietnia 2018 13:43

Węgry: Spodziewana wysoka ilość i dobra jakość truskawek fot.shutterstock.com

Mimo że w niewielkich ilościach, to jednak węgierskie truskawki już trafiły na rynek w ostatnich tygodniach.

Jak podaje portal Freshplaza, Ferenc Apáti, węgierski wiceprezes firmy FruitVeB, powiedział węgierskiemu Timesowi, że "700-800 hektarów jest przeznaczonych pod uprawę truskawek". Niektóre z nich są w otwartym terenie, a reszta to produkcja przypominająca szklarnię. Natomiast ogrzewane szklarnie stanowią zaledwie niewielki procent całości, więc sezon dopiero się zaczyna. 

- Po 25 kwietnia węgierskie truskawki staną się dostępne w większej liczbie miejsc, a wielkość zacznie rosnąć od maja, kiedy zaczną się zbiory z upraw na otwartym terenie - powiedział.

Ferenc Apáti wyjaśnił również, że pogoda w tym roku była bardziej korzystna niż w poprzedniej sezonie.

- Podczas gdy rok wcześniej musieliśmy zgłosić znaczące obrażenia od zimowych mrozów na poziomie 50-60%, w tym roku nie wystąpią tak poważne straty. Mrozy w marcu spowodowały szkody min. w Kraju Zadunajskim, ale nie będzie to miało znaczącego wpływu na ogólnokrajowy wynik "- powiedział.

Według Ferenca Apáti, ten nowy sezon powinien być dobry pod względem ilości i jakości. Ze względu na zadowalające zyski, ceny powinny osiągnąć normalne poziomy odnotowane w poprzednich latach.

- W porównaniu z poprzednim sezonem owoce mogą być nieco tańsze, ale w tym roku jest dużo owoców - powiedział wiceprezes FruitVeB.

Co więcej, mimo że import, jak co roku, jest wciąż wysoki, Ferenc Apáti uważa, że ​​coraz więcej nabywców świadomie poszukuje węgierskich owoców, ponieważ wolą krajowy dobry smak truskawek niż tańszą cenę.

Cena krajowych truskawek zacznie spadać, gdy tylko otwarta produkcja naziemna trafi na rynek na początku maja. W tym czasie import również stopniowo zniknie z rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI