×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wegetacja w sadach - pierwsze liście odmian Gala, Golden i Idared

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 15 kwietnia 2021 13:23

Wegetacja w sadach - pierwsze liście odmian Gala, Golden i Idared W czasie lustracji przyjrzeliśmy się na jakim etapie są obecnie pąki Gali, Goldena i Idareda/ fot. sadyorody.pl

Pomimo deszczowej, a nawet śnieżnej aury, która utrzymuje się obecnie w kraju, pąki w sadach rozwijają się coraz bardziej. W czasie lustracji przyjrzeliśmy się na jakim etapie rozwoju są odmiany Gala Schniga Schnico Red, Golden Delicious i Idared w rejonie Warki.

Dosyć zimowa pogoda, jaka obecnie występuje w Polsce, wyhamowała trochę wegetację. W czasie minionych nocy w kilku regionach zanotowano nawet ujemne temperatury. Jednak natury nie da się zatrzymać i rozwój pąków jest nieunikniony. W czasie lustracji przyjrzeliśmy się na jakim etapie są obecnie pąki Gali, Goldena i Idareda.

 Golden Delicious - 15.04.2021

Golden Delicious

Sadownicy w miniony weekend rozpoczęli sezon oprysków preparatami miedziowymi. W najbliższych dniach nie przewiduje się poprawy pogody. Opady deszczu mają potrwać co najmniej do końca tygodnia i na ten moment trudno jest określić, kiedy pojawi się okno pogodowe pozwalające wykonać zabiegi prewencyjne na parcha jabłoni.

Gala Schniga Schnico Red - 15.04.2021

Gala Schniga Schnico Red

W trakcie okna pogodowego warto także będzie wykonać zabiegi borem, cynkiem i saletrą potasową, służące wzmocnieniu odporności roślin na przypadek ewentualnych przymrozków, które mogą pojawić się w końcówce kwietnia i początku maja.

Idared - 15.04.2021

Idared

 

Szukasz środków do produkcji ogrodniczej - zajrzyj na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI