Straty po przymrozkach

W przypadku owoców pestkowych stowarzyszenie szacuje, że dotknięci zostali wszyscy plantatorzy z obszarów takich jak La Ribera Alta czy Dolina Ayora, ze wszystkimi kategoriami tych owoców. Ostrzegł również, że kwitnienie persymonów w regionie również zostało zakłócone i może zaobserwować nadmierną utratę owoców z tegorocznego sezonu.

Silny mróz w Zachodniej Europie przetrzebił sady

W przypadku owoców cytrusowych i ogólnego ogrodnictwa stowarzyszenie stwierdziło, że marcowe deszcze wpłynęły na proces kwitnienia, a teraz dotykają je niskie temperatury. 

Rekompensaty dla producentów

Stowarzyszenie wezwało hiszpańską publiczno-prywatną firmę ubezpieczeniową rolniczą Agroseguro do podjęcia działań starannych na dotkniętym obszarze w celu jak najszybszego zmobilizowania rekompensat dla poszkodowanych producentów. 

Sady gruszowe w Belgii dotknięte mrozem. Będą poważne straty

Wielu plantatorów straci wszystkie tegoroczne owoce, ponieważ nie zawarli ubezpieczenia rolnego, ponieważ warunki oferowane w polisie nie są wystarczająco atrakcyjne i nie zawsze są związane z realiami upraw.

Dlatego też Stowarzyszenie Rolników z Walencji wezwało hiszpańskie Ministerstwo Rolnictwa do podjęcia współpracy z sektorem i wprowadzenia zmian w programie ubezpieczeniowym uwzględniających zmiany klimatyczne.