Upały wpłyneły na wielkość jabłek i gruszek w Europie

Autor: Związek Sadowników RP za FEPEX 06 września 2022 08:14

Upały wpłyneły na wielkość jabłek i gruszek w Europie Ekstremalne upały, których doświadczyły tego lata obszary produkcji owoców ziarnkowych w całej Europie, powodują zmniejszenie rozmiarów owoców / fot. shutterstock

Ekstremalne upały, których doświadczyły tego lata obszary produkcji owoców ziarnkowych w całej Europie, powodują zmniejszenie rozmiarów owoców.

Zgłosiło to hiszpańskie stowarzyszenie FEPEX , które również zwróciło się do dystrybutorów o dostosowanie swoich wymagań do tej sytuacji.

- Gruszki i jabłka wprowadzone na rynek w tym sezonie będą spełniać te same wymagania jakościowe, co zawsze, ale są nieco mniejsze - powiedział Joan Serentill. 

- W Hiszpanii klienci na ogół zawsze preferowali owoce o większych rozmiarach, podczas gdy w pozostałej części Europy sprzedaje się więcej owoców średniej wielkości. Jesteśmy pewni, że konsumenci zrozumieją, że owoce są w 100% naturalnym produktem, który rośnie zgodnie z naturą i docenią jakość naszych owoców, mimo że w tym roku są nieco mniejsze - dodał. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI