Ukraina: Nie będzie importu jabłek z Polski. Ceny będą dobre

Autor: east-fruit.com 07 września 2022 18:38

Ukraina: Nie będzie importu jabłek z Polski. Ceny będą dobre Jabłka nie będą importowane do Ukrainy z Polski lub innych krajów ze względu na kosztowną logistykę. / fot. shutterstock

Igor Butkowski, główny agronom ukraińskiej firmy „Ogrody Dniepru” przewiduje, że ceny jabłek na krajowym rynku będą dobre.

Sezon jabłkowy 2022/23 w Ukrainie 

- Scenariuszy jest kilka, ale myślę, że cena jabłka będzie dobra. Jednym z powodów jest to, że jabłka nie będą importowane do Ukrainy z Polski lub innych krajów ze względu na kosztowną logistykę. Dzięki temu nasi ogrodnicy będą mogli sprzedawać swoje plony po najlepszej cenie – mówi Igor Butkovsky.

Dodatkowo wielu producentów w tym roku nie miało okazji zadbać o swoje ogrody, więc będzie mało jabłek o wysokiej jakości. Jednocześnie agronom uważa, że ​​cena jabłka na eksport pozostanie na zwykłym poziomie.

Jeśli chodzi o eksport, to mamy umowy przedwstępne, w szczególności jest zamówienie na Galę, którą niedługo zaczniemy zbierać. Planujemy rozpocząć zbiór w przyszłym tygodniu (koniec sierpnia - początek września) – mówi Igor Butkovsky.

Zobacz: Zbiory jabłek 2022: Jakie stawki?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI