Ukradli wiśnie i pomidory. Teraz sprzedają je w Białorusi

Autor: www.24tv.ua 30 czerwca 2022 19:33

Ukradli wiśnie i pomidory. Teraz sprzedają je w Białorusi Wiśnie z Melitopola i pomidory z Chersonia są teraz sprzedawana na białoruskich rynkach./ fot. za www.24tv.ua

Rosyjscy żołnierze ukradli z ukraińskich terenów wiele warzyw i owoców. Wiśnie z Melitopola i pomidory z Chersonia są teraz sprzedawana na białoruskich rynkach.

Białoruski kanał "Euroradio" opublikował zdjęcia pomidorów, które rosyjscy okupanci ukradli rolnikom w tymczasowo okupowanym Chersoniu. Warzywa pojawiły się na półkach jednego z jarmarków pod Mińskiem.

"Nie musieliśmy długo czekać. Czy Białorusini kupią?" - napisano.

Kradzione wiśnie sprzedawane w Białorusi

Informację o wiśniach z Melitopola podały również rosyjskie media. Według nich zostały one przywiezione przez "chłopaków z Czeczenii".

W ciągu ostatnich dwóch lat plony wiśni w Melitopolu były niskie. W tym roku panuje urodzaj a rosyjscy okupanci "znacjonalizowali” największą plantację tamtejszych wiśni. 

Szef Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ołeksandr Starukh zauważył, że była to prawdziwa tragedia dla rolników. Są zmuszeni sprzedawać wiśnie okupantom za grosze lub po prostu oddawać je za darmo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI