Tunele i szklarnie uległy zniszczeniu. Producenci szacują straty

Autor: www.sadyogrody.pl 22 lutego 2022 08:32

Tunele i szklarnie uległy zniszczeniu. Producenci szacują straty Zeszłotygodniowe wichury nie oszczędziły producentów owoców i warzyw w szklarniach czy tunelach. / fot. od czytelniczki p. Magdaleny

Zeszłotygodniowe wichury nie oszczędziły producentów owoców i warzyw w szklarniach czy tunelach. Wiele konstrukcji zostało całkowicie zniszczonych.

Zniszczone tunele foliowe po wichurach

Tej zimy pogoda nie oszczędza producentów owoców i warzyw pod osłonami. W ciągu tygodnia przez Polskę przeszło kilka wichur, a nawet trąb powietrznych. Niestety nie ma obiektów odpornych na takie zjawiska. 

Producenci zrozpaczeni. Silny wiatr zniszczył tunele i szklarnie

Skala zniszczeń jest różna w różnych miejscach w kraju. 

Pan Sylwester z Bystrzycy Nowej w woj. Lubelskim przyznaje, że dużych szkód nie ma. Część trójkątów z folii między nawami jest do wymiany.

Pan Łukasz dodaje: Wielkopolska oberwała 3 razy . Pierwsze tunele zniszczone pod koniec stycznia . Następna fala zniszczeń to czwartek i ostatnia sobota. W piątek zdemontowałem tunele z systemem sznurkowym zostały się tylko z folia zakopywaną. U mnie skończyło się zniszczeniu wszystkich szczytów ale koledzy nie mieli tyle szczęścia. Czwartkowe trąby i całodniowa wichura zniszczyła dużo obiektów na trasie Konin, Turek, Kalisz. 

Jeden z czytelników przyznał, że na jego tunelach zostało zniszczonych 80 proc. folii. U Pani Sylwii straty wynoszą 50 proc. 

Pani Edyta z Brzozowca w gm. Błaszki udostępniła zdjęcia tuneli po przejściu trąby powietrznej w ubiegłym tygodniu.

Pani Magdalena z okolic Płońska (Mazowsze) podzieliła się zdjęciem zniszczonego tunelu. Pani Magdalena przyznaje, że był to nowy tunel foliowy, który stał zaledwie pięć miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI