×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawkowy Dziadek rezygnuje z uprawy truskawek

Autor: sadyogrody.pl / Facebook / money 24 czerwca 2021 08:47

Truskawkowy Dziadek rezygnuje z uprawy truskawek Truskawkowy Dziadek kończy z uprawą truskawek/ fot. facebook.com/truskawkowydziadek

Chętni na zbiory truskawek z pola Truskawkowego Dziadka muszą obejść się smakiem. Pan Bogumił, który prowadzi popularny profil w mediach społecznościowych, zrezygnował z plantacji.

Truskawkowy Dziadek powiedział sobie: dosyć. Sił brakuje. Nie tylko on podjął taką decyzję. Statystyki wskazują, że plantacji truskawek w Polsce jest z roku na rok coraz mniej.

Ogromne koszty plantacji truskawek

- Pierwsza przyczyna jest taka, że minęło pięć lat od mojego borykania się z przyrodą, a truskawka po pięciu latach się wyradza i trzeba robić nowe nasadzenia. A to jest ogromny koszt. Nasadzenie wymaga nawet 20-30 tys. sadzonek, które wykupywałem z wykwalifikowanego źródła. Dlatego zresztą te owoce były dojrzałe i ładne - tłumaczy Truskawkowy Dziadek.

Podkreśla, że nigdy nie dodawał do uprawy "żadnych herbicydów, pestycydów". Wszystko osiągał własną pracą, która też go kosztowała.

Popularność Truskawkowego Dziadka

W poprzednich latach truskawki z plantacji Truskawkowego Dziadka cieszyły się sporą popularnością, rozchodziły się wręcz na pniu. Na plantację przyjeżdżały całe rodziny żadne samozbiorów i wiejskiego klimatu. Sympatyczny "Dziadek" dodawał całej atrakcji kolorytu. 

W tym roku ludzie również przyjechali, ale "Truskawkowy Dziadek" już w ubiegłym roku zapowiedział koniec. Jednak plantacji nie zaorał, więc owoce można znaleźć w gąszczu chwastów. Więc dla miastowych pozostało mnóstwo przygód na plantacji oraz smaczne i zdrowie eko truskawki

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI