×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawki znów w sprzedaży. Na rynku pojawiły się późne odmiany

Autor: finanse.wp.pl 28 sierpnia 2020 15:25

Truskawki znów w sprzedaży. Na rynku pojawiły się późne odmiany Na rynku pojawiły się truskawki z odmian późnych i powtarzających/ fot.shutterstock.com

Na rynku pojawiły się truskawki z odmian późnych i powtarzających. Są tanie, i jak oceniają nasi czytelnicy, lepsze niż czerwcowe. To może być jednak ostatni rok niskich cen, bo zdaniem plantatorów, ich uprawa jest na granicy opłacalności - informuje portal Finanse.wp.pl.

- Sezon na odmiany powtarzające dopiero się zaczyna, ale już można powiedzieć, że nie jest najlepiej - mówi Jacek Wysocki, plantator truskawek. - Nowe nasadzenia były opóźnione, zbiory zaczęły się późno i od razu z dużymi upałami, a teraz znów zaczyna się okres złej pogody.

Na rynku hurtowym Bronisze truskawki kosztowały w czwartek (27.08) od 5 do 13 złotych za kilogram. W ubiegłym roku kilogram kosztował przeciętnie 7 złotych.

- Już w zeszłym roku do plantacji powtarzających trzeba było dopłacać. Dla tych, którzy umieją liczyć, już tamten rok był nieopłacalny. - mówi w rozmowie z WP Jacek Wysocki.

 

Więcej na portalu Finanse.wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI