×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawki 2023: Jakie będą ceny owoców z gruntu?

Autor: echodnia.eu 26 maja 2023 10:35

Truskawki 2023: Jakie będą ceny owoców z gruntu? Za nieco ponad dwa tygodnie ruszy sezon na truskawki z gruntu. / fot. shutterstock

Za nieco ponad dwa tygodnie ruszy sezon na truskawki z gruntu. W tej chwili na polach trwa okres kwitnienia kwiatów i wielkie przygotowania do sezonu - podaje echodnia.eu.

Andrzej Bozowski, plantator z miejscowości Porąbki w gminie Bieliny, członek Stowarzyszenia Producentów Truskawki Bielińskiej, plantacją truskawek zajmuje się od zawsze.

Obecnie trwa okres kwitnienia truskawek. Jak zapowiada plantator, w okolicy 10-15 czerwca pojawią się pierwsze owoce gotowe do zbioru.

- Myślę, że za ładną truskawkę w detalu (przykładowo w Kielcach), będzie trzeba zapłacić 10 złotych za kilogram - przewiduje Andrzej Bozowski. Dodał, że podobnie było w zeszłym roku.

- W zeszłym roku, tu na naszym terenie, za ładną truskawkę obieraną na skupie, średnio trzeba było zapłacić 7 złotych za kilogram. Wszyscy wiemy, że jest inflacja, wszystko poszło "w górę", nawozy po 100-200 procent. Co będzie w tym roku? Trudno powiedzieć. W każdym razie nie chciałbym żeby było mniej tylko więcej - przyznał plantator.

Więcej na echodnia.eu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI