Jak poinformował Związek Sadowników na Broniszach o 5 rano w sobotę było tylko czterech sprzedawców z polskimi truskawkami. Za owoce odmiany Rumba spod folii trzeba było zapłacić 25 zł łubiankę. Owoce z tuneli kosztowały 35 zł za łubiankę. Ceny truskawek  importowanych wynosiły 12 zł/kg. 

Niepokojące informacje płynęły z targowiska w Nowym Przybojewie. Sobotnie  ceny wywoławcze truskawek wynoszą od 8 do 13 zł za łubiankę! Plantatorzy przypuszczają, że są to jednak ceny za wczorajszy towar. Jeden z handlujących stwierdził, że towar mizerny to i cena marna, a dostępny towar był z dnia poprzedniego. 

Znaleźliśmy również ogłoszenie dotyczące sprzedaży jabłek prosto od producenta, który wycenił swoje truskawki na 15 zł za łubiankę!

[Aktualizacja] W niedzielny poranek ceny wywoławcze truskawki w Nowym Przybojewie wynoszą od 20 do 28 zł za łubiankę. Producenci informują, że można kupić truskawki już od 15 zł. Cena ma jednak odzwierciedlenie w jakości owoców. Te najtańsze są zwykle drobne i kiepskiej jakości. Zarówno sprzedających, jak i kupujących jest sporo, a handel kwitnie. 

Więcej o cenach truskawek przeczytasz w artykule: Truskawki 2022: Popyt większy od podaży. Jakie ceny?