×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

To może być trudny rok dla borówek z Peru

Autor: blueberriesconsulting.com 31 stycznia 2023 13:39

To może być trudny rok dla borówek z Peru To może być trudny rok dla borówek z Peru/ fot.shutterstock.com

Eksperci przewidują, że rok 2023 może być trudny dla plantatorów borówek w Peru.

Problemy na rynku borówek z Peru

Eksperci przewidują, że rok 2023 może być trudny dla plantatorów borówek w Peru. Trwająca rosyjska wojna na Ukrainie oraz konflikty wewnątrzkrajowe w połączeniu z wysokimi cenami będą głównym problemem. W kraju trwają strajki a ich bezpośrednim skutkiem są trudności finansowe producentów i eksporterów.

Uprawa oraz eksport borówki stoją w obliczu kilku wyzwań, takich jak jak wzrost kosztów frachtu, a także wzrost kosztów środków produkcji rolnej. 

Eksport peruwiańskich borówek

W pierwszym tygodniu 2023 roku z Peru wyeksportowano 4708 ton, co oznacza spadek o 28% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego sezonu. Mimo to Peru wyeksportowało dotychczas łącznie 301 389 ton,  czyli o 27% więcej niż w poprzednim sezonie.

Jednym z głównych celów na rok 2023 jest podwojenie dostaw do niektórych miejsc  takich jak Izrael, gdzie wolumen sprzedaży jest dosyć niski. Podobnie uwaga skupiona jest na rynku azjatyckim, gdzie czynione są starania o otwarcie takich krajów jak Indonezja czy Korea Południowa. 

Jak dotąd w tym sezonie głównym krajem docelowym dla peruwiańskich borówek były Stany Zjednoczone z 55% udziałem, a następnie Holandia z 25%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI