Tegoroczne zbiory jabłek w Holandii bez zaskoczenia. Więcej będzie gruszek

Autor: www.sadyogrody.pl 25 lipca 2022 15:38

Tegoroczne zbiory jabłek w Holandii bez zaskoczenia. Więcej będzie gruszek Zbiory jabłek w Holandii bez zaskoczenia. Więcej będzie gruszek/ fot.shutterstock.com

Holendrzy szacują, że tegoroczny wolumen zbiorów jabłek będzie taki sam jak w zeszłym roku. Natomiast większe niż w 2021 roku będą zbiory gruszek.

Ile wyniosą zbiory jabłek?

Holenderskie organizacje plantatorów owoców przewidują, że tegoroczne zbiory jabłek wyniosą 245 mln kg.

W tym roku uprawa jabłek w Holandii będzie miała miejsce na 5926 ha, o ułamek (-1%) mniej niż w 2021 roku. To kończy ostry spadek z ostatnich lat.

Z 40% udziałem Elstar jest zdecydowanie najczęściej uprawianym jabłkiem w Holandii. W tym roku spodziewany jest zbiór 101 mln kg Elstara, co jest porównywalne z rokiem ubiegłym. Drugą odmianą w Holandii jest Jonagold, w tym również Jonagored.

Zbiory gruszek w Holandii

Zbiory gruszek w tym sezonie mają wynieść 368 mln kg. Tamtejszy Urząd Statystyczny zarejestrował grusze na 10 131 ha, czyli porównywalnie tyle samo co w ubiegłym roku.

Zbiory z odmiany Konferencja, które odpowiadają za ponad trzy czwarte zbiorów gruszy w Holandii, szacowane są na 288 mln kg. To 9% więcej niż w 2021 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI