Tegoroczne zbiory jabłek w Chinach niższe nawet o 30 procent!

Autor: agrotimes.ua 23 czerwca 2022 16:52

Tegoroczne zbiory jabłek w Chinach niższe nawet o 30 procent! Tegoroczne zbiory jabłek w Chinach będą niższe/ fot.shutterstock.com

Słabe kwitnienie, deszcz, grad i mróz w głównych obszarach produkcji jabłek w Chinach mogą doprowadzić do zmniejszenia plonów jabłek o 30% - informuje agrotimes.ua.

Sadownicy z różnych regionów kraju zgłaszają znacznie mniejszą liczbę kwiatów na jabłoniach niż w latach poprzednich. Plantatorzy oceniają, że wysokie temperatury z sierpnia ubiegłego roku nie przyczyniły się do powstania tegorocznych pąków. Od września do października prawie codziennie padało, co uniemożliwiało stosowanie nawozów w sadach.

Poza tym szczególnie duży wpływ miał mróz i grad. W Chinach nadal usuwane są stare plantacje i sadzi się nowe, młode sady co również będzie miało negatywny wpływ na tegoroczną wielkość plonów.

Oczekuje się, że w 2022 r. produkcja spadnie o około 30%. Będzie to prawdopodobnie rok z najmniejszą produkcją jabłek w Chinach w ostatnich latach. W związku z tym cena tych owoców może być wysoka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI