Sukces jabłek klubowych. Nowe nasadzenia odmiany CAMEO® w Polsce

Autor: materiał prasowy 09 sierpnia 2022 12:59

Sukces jabłek klubowych. Nowe nasadzenia odmiany CAMEO® w Polsce Sukces jabłek klubowych. Nowe nasadzenia odmiany CAMEO® w Polsce/ fot. materiały prasowe

W ostatnich latach udział jabłek premium w ofercie polskich sadowników zwiększył się znacząco. I to cieszy. Jednak właściwe odmiany, walory smakowe, jędrność, wygląd i odporność jabłek umożliwiająca uprawy metodami bez pozostałości, to nie są już cechy, które gwarantują sukces ekonomiczny przy tak dużej skali produkcji.

 Co więc może pomóc wyróżnić ofertę na rynku zalanym przez nadprodukcję jabłek?

To ich “klubowość”. Rozumiana jako kontrolowana i zamknięta licencjami (nie ogólnodostępna) hodowla, szkółkarstwo, produkcja, zbiory a następnie centralny marketing i dystrybucja w nowoczesnych opakowaniach spójnych z logotypem i wizerunkiem marki. Tylko tak rygorystyczne licencjonowanie chroni prawnie wszystkich uczestników klubu, gwarantując im wszelkie korzyści płynące z operowania produktem premium. 

Odmiany klubowe najczęściej dobrane są już tak, by jak najlepiej odpowiadać na gusta konsumentów w kwestii smaku, aromatu, wyglądu czy jędrności.

- Działania marketingowe prowadzone przez kluby pozwalają wydobyć te cechy w prezentacji produktu, a następnie zbudować lojalność konsumenta, który za wysokiej jakości jabłka premium gotowy jest zapłacić więcej - wyjaśnia Jakub Kwiatkowski, specjalista marketingu w rynku owocowo-warzywnym, odpowiedzialny za zeszłoroczny debiut CAMEO®.

- Co więcej, tak podany produkt jest odporniejszy na wahania cen spowodowane nadprodukcją jabłek standardowych. Na całym świecie najwyższe ceny uzyskuje się właśnie za owoce klubowe i ten trend jest stały - dodaje.

Sadownicy planują nasadzenia jabłek CAMEO®

Sadownicy rozumiejący mechanizmy rynku i myślący przyszłościowo, stanowili przed dwoma laty swoistą awangardę decydując się na produkcję jabłek i przyłączenie do klubu CAMEO®, a dziś planują kolejne nasadzenia i zwiększają udział tych jabłek w swojej produkcji.

- Zainteresowanie odmianą przerosło nasze oczekiwania - przyznaje Kryspin Woszczyk lider projektu. - Po bardzo dobrym debiucie rynkowym CAMEO®, nasze telefony rozdzwoniły się z pytaniami jak można włączyć się do klubu.

Sadownicy zainteresowani przystąpieniem do klubu pytani dlaczego chcieliby sadzić odmiany klubowe wskazywali najczęściej, że dzięki takim rozwiązaniom zyskują wysokojakościowy produkt, pewny zbyt i stabilną cenę na poziomie cen uzyskiwanych przez niemieckich sadowników.

Firma przygotowała nawet specjalny formularz za pomocą którego jeszcze do końca sierpnia przyjmuje zgłoszenia (https://bit.ly/rekrutacjacameo). Jednak jak zaznacza Woszczyk - Nie dla wszystkich sadowników są klubowe odmiany. Udział w klubie zaproponujemy najlepszym gospodarstwom, które od lat wyróżniają się nowoczesnym podejściem i wyczuciem rynku. Klub to nie tylko gwarancje, ale też wymagania w zakresie technologii produkcji i jakości - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI