Stawki za wynajęcie komory 2022 - ile trzeba zapłacić?

Autor: SadyOgrody.pl 08 października 2022 11:29

Stawki za wynajęcie komory 2022 - ile trzeba zapłacić? Wyższe ceny energii wiążą się z wyższymi stawkami za wynajęcie komór chłodniczych. / fot. shutterstock

Rosną ceny energii a wraz z nimi koszty przechowywania jabłek. Ile w tym roku trzeba zapłacić za wynajęcie komory chłodniczej?

Wyższe koszty przechowywania jabłek

Wraz z rosnącymi cenami energii rosną koszty przechowywania jabłek. Wielu sadowników w obawie przed wysokimi rachunkami decyduje się na sprzedaż jabłek prosto z drzewa. Zobacz: Wielu chce sprzedać jak najwięcej jabłek prosto z drzewa

Powoduje to dużą podaż na rynku i niskie ceny. Część sadowników przekonanych o wysokiej jakości swoich jabłek decyduje się na przechowanie jabłek w chłodniach. 

Stawki za wynajęcie komór chłodniczych w 2022

Wyższe ceny energii wiążą się z wyższymi stawkami za wynajęcie komór chłodniczych. Jak udało nam się dowiedzieć grupy w zagłębiu grójeckim oferują przechowywanie skrzyni jabłek za 100 zł do końca roku. Za każdy kolejny miesiąc trzeba będzie dopłacić 10 zł za skrzynię. 

Są również wyższe stawki - 150 zł za skrzynię do końca marca. Za każdy kolejny miesiąc koszt przechowania wyniesie 20 zł za skrzynię. 

Jeśli chodzi o oferty od kilograma jabłek w tym roku ceny sięgają 0,35-0,40 zł/kg do końca marca. 

Ryzykowane przechowywanie jabłek 

Sytuacja na rynku jabłek w tym roku należy do szczególnie trudnych. Popyt na jabłka jest niski, podaż zaś wysoka ze względu na wysokie koszty przechowywania jabłek. Nieliczni sadownicy decydują się na przetrzymywanie jabłek do wiosny z nadzieją na wyższe stawki. Przeczytaj: Jabłka 2022: Konieczna interwencja na rynku. Będzie wsparcie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI