×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Spadają ceny truskawek. Stawki niższe o 15-20 proc.

Autor: east-fruit.com 22 maja 2023 12:27

Spadają ceny truskawek. Stawki niższe o 15-20 proc. Operatorzy rynku uważają, że dzięki ciepłej, ale jeszcze nie upalnej pogodzie dojrzewanie jagód przyspieszy, a wielkość dostaw truskawek wzrośnie. / fot. shutterstock

Choć średnia cena hurtowa truskawek ogrodowych na rynku mołdawskim drugi tydzień utrzyma się na poziomie 60 lejów/kg (3,38 USD/kg), w ostatnim czasie pojawiły się oznaki jej spadku.

Spadają ceny truskawek w Mołdawii 

Maksymalny poziom cen hurtowych lokalnych truskawek najlepszej jakości do połowy maja spadł już do 65 lei/kg (3,64 USD/kg). W handlu detalicznym „bazarowym” mołdawskie truskawki zwykłej jakości do końca tego tygodnia spadły do ​​80 lei / kg (4,49 USD). W handlu sieciowym truskawki lokalne i importowane kosztują nie więcej niż 85-90 lei / kg (4,77 USD).-5,04/kg).

Z monitoringu cen EastFruit wynika, że ​​w maju na rynku mołdawskim zazwyczaj występują krótkotrwałe i gwałtowne momenty spadków i wzrostów hurtowych cen truskawek. Najwyraźniej prowokują je okresy niestabilnej pogody, które wpływają na terminy i wielkość sprzedaży lokalnych truskawek ze szklarni i pól. 

Operatorzy rynku uważają, że dzięki ciepłej, ale jeszcze nie upalnej pogodzie dojrzewanie jagód przyspieszy, a wielkość dostaw truskawek wzrośnie. Czynnik ten już teraz wpływa na poziom maksymalnych cen detalicznych. W ciągu ostatniego tygodnia - od dziesięciu dni spadły one już o 15-20%. Oczywiście w niedalekiej przyszłości, ceny hurtowe również zaczną spadać, ale może nie tak szybko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI