Uwłaczająco niskie ceny śliwek. To już koniec sezonu?

Autor: zoomnawies.pl 27 września 2022 13:17

Uwłaczająco niskie ceny śliwek. To już koniec sezonu? Niskie ceny śliwek. Owoce pozostaną na drzewach? / fot. shutterstock

Sezon zbioru śliw dobiega końca. Chociaż rozpoczął się dość optymistycznie pod względem cen, wraz z dojrzewaniem kolejnych odmian, stawki spadały, a producenci nie mieli ich komu sprzedać - podaje serwis zoomnawies.pl.

W sandomierskich sadach, podobnie jak w innych rejonach kraju, niektórzy rolnicy będą zmuszeni zostawić owoce … na drzewach.

Niskie ceny śliwek 2022

Tegoroczny sezon jest fatalny dla producentów tych owoców. Sprzedaż śliwki na rynkach hurtowych czy giełdach jest niezwykle trudny. Mimo niskich cen w hurcie, kupców brakuje. Towaru na rynkach hurtowych jest wciąż bardzo dużo.

Jak mówi Marcin Piwnik – starosta sandomierski i ekspert rynku owoców w tym regionie, trudna sytuacja ze zbytem dotyczy w tym roku nie tylko producentów jabłek, ale także śliwek.

– Urodzaj na śliwki jest duży w całym kraju. Śliwki po prostu w wielu sadach zostaną na drzewach, bo nie ma zainteresowania tymi owocami – wyjaśnia Marcin Piwnik.

 

Czytaj także:

Prawie 3 tony śliwek wyrzucone w pole. Ten sezon to porażka

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI