×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Skąd się wzieły białe truskawki i ile kosztują?

Autor: SadyOgrody.pl / agro24.gr 13 marca 2023 12:25

Skąd się wzieły białe truskawki i ile kosztują? Truskawka Florida Pearl jest średniej wielkości, ma stożkowaty kształt, a także może mieć kształt serca. / fot. shutterstock

Białe truskawki od niedawna dostępne są na polskim rynku. Czym się wyróżniają i skąd się wzięły? Zobaczcie sami.

O białej odmianie truskawek - Florida Pearl - pisaliśmy już w ubiegłym roku. 

Białe truskawki - właściwości

Truskawka Florida Pearl jest średniej wielkości, ma stożkowaty kształt, a także może mieć kształt serca. Jej skórka czasami przybiera lekko różowawy odcień, gdy jest w pełni dojrzała. Jak zapewniają hodowcy, owoc cechuje się dobrą jędrnością i trwałością po zbiorach. Średni okres przydatności tej odmiany do spożycia wynosi około sześciu dni.

Odmiana białej truskawki wyróżnia się również jako jedna z najwcześniejszych i najbardziej wydajnych w portfolio University of Florida. 

Białe truskawki w Polsce. Co wiemy o marce Florida Pearl?

Od stycznia białe truskawki można było znaleźć w sklepach Makro i wybranych marketach sieci Carrefour. Dostawcą owoców na polskim rynku jest firma Agronom Berries. Białe truskawki produkowane są w Grecji. 

Jak mówi Paweł Dąbrowski z Agronom Berries na łamach agro24.gr, to nowa marka truskawek, która nazywa się Florida Pearl. Jej właścicielem jest firma EMCO CAL. Uzgodniliśmy z EMCO, że mamy możliwość obsadzenia pół hektara tymi truskawkami w Grecji. Jest to dopiero początek produkcji dlatego ocenę tej odmiany i plonów będzie można dokonać pod koniec sezonu, czyli na koniec maja. 

Ile kosztują białe truskawki?

Dąbrowski przyznaje, że biała truskawka ma dobrą cenę rynkową. - Sprzedaje się od 7 do 8 euro za kilogram. W naszej umowie jest zapisane, że nie możemy sprzedawać w cenie poniżej 7 euro za kilogram. Jesteśmy więc na tym poziomie - mówi. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI