Silny mróz w Zachodniej Europie przetrzebił sady

Autor: fruchtportal.de 08 kwietnia 2022 14:04

Silny mróz w Zachodniej Europie przetrzebił sady Sady owocowe w Zachodniej Europie ucierpiały w wyniku silnych mrozów./ fot.shutterstock.com

Sady owocowe w Zachodniej Europie ucierpiały w wyniku silnych wiosennych mrozów.

W ostatni weekend fala mrozów dotknęła wiele europejskich regionów upraw sadowniczych. W dużej części środkowych Niemiec, regionu alpejskiego i Francji (z wyjątkiem centrum i wybrzeża) temperatura w nocy z soboty na niedzielę spadła do kilku stopni poniżej zera. Podobnie było w Holandii.

Sady gruszowe w Belgii dotknięte mrozem. Będą poważne straty

Fala mrozów dotknęła sady w Europie Zachodniej

Jak donosi Holenderska Federacja Sadowników (NFO), jest jeszcze za wcześnie, aby wypowiedzieć się na temat konsekwencji nocnych przymrozków, ale ekspert  Jos de Wit z Fruitconsult spodziewa się, że większość holenderskich sadów dobrze przetrwała mroźne noce. „Plantacje w Holandii są w dużej mierze nawadniane, więc wszystko wygląda dobrze ” – powiedział De Wit.

Hiszpania: Silny mróz uszkodził sady pestkowe

Większe szkody spodziewane są w Belgii. Na farmach, w których był De Wit, zamarzał do -2°C do -3°C. Według NFO, De Wit spodziewa się, że szkody będą znacznie większe na wschód od Belgii, w Hageland i regionie Sint-Truiden. Mróz wynosił tam od -4C do -5C przy niewielkiej wilgotności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI