Sezon malinowy w Niemczech - jakie prognozy?

Autor: polskiesadownictwo.pl 05 lipca 2022 11:48

Sezon malinowy w Niemczech - jakie prognozy? Rusza sezon malinowy w Niemczech/ fot. shutterstock

Choć pierwsze maliny dostępne są już od kilku tygodni, niemiecki sezon malinowy tak naprawdę zaczyna się dopiero na początku lipca. Dzięki optymalnym warunkom wiosną i latem, w tym roku zbiory zapowiadają się na dobrym poziomie.

- Wiosna była stosunkowo ciepła, a następne warunki pogodowe również optymalne, dlatego plony znacznie przewyższają ubiegłoroczny poziom - ocenia Mehmet Bozkurt, wyspecjalizowany handlarz owocami jagodowymi i dyrektor zarządzający MAB.

Dostawcy borykają się z obecnym wzrostem kosztów. Sytuację pogarsza presja ilościowa ze strony Portugalii, Hiszpanii i Maroka, ponieważ stosunkowo wcześnie rozpoczynają się niemieckie zbiory. Polska też powoli, ale pewnie wywiera presję na rynek swoimi pierwszymi owocami, co również będzie miało wpływ na ceny. W szczególności jednak w kategorii owoców miękkich regionalność jest ważnym argumentem dla wielu kupujących, nie tylko ze względu na krótkie odległości transportu.

Malinowy sezon w Niemczech

W zależności od pogody i jakości niemieckie maliny mogą być sprzedawane do końca września. Obecnie znaczna część niemieckich produktów pochodzi z upraw tunelowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI