Rosną ceny hurtowe malin w Mołdawii

Autor: freshplaza.com 22 września 2022 16:21

Rosną ceny hurtowe malin w Mołdawii W ciągu ostatniego tygodnia ceny hurtowe malin w Mołdawii wzrosły średnio o 5 MDL/kg – do 65 MDL/kg (3,09 USD/kg) / fot. shutterstock

W ciągu ostatniego tygodnia ceny hurtowe malin w Mołdawii wzrosły średnio o 5 MDL/kg – do 65 MDL/kg (3,09 USD/kg). Ceny malin rosną już trzeci tydzień. W zeszłym tygodniu ceny minimalne wzrosły do ​​średniego poziomu, podczas gdy ceny maksymalne osiągnęły 70 lei/kg (3,64 USD/kg).

Średnia cena hurtowa malin w tej chwili przekroczyła już ubiegłoroczny poziom (choć w przeliczeniu dolarowym wciąż nieco odstaje: 3,09 USD/kg wobec 3,43 USD/kg).

Wysokie ceny malin w hurcie 

Najciekawsze jest jednak to, że poziom cen hurtowych malin późnych przekroczył poziom cen malin wczesnych. To nie zdarza się często.

Według ekspertów ze Stowarzyszenia Producentów Jagód Pomușoarele Moldovei wzrost cen malin w połowie września wynika z dwóch czynników. Pierwsza to zimna przystawka, której towarzyszą deszcze, które komplikują proces zbioru z otwartych pól. Drugi to wejście na rynek wysokiej jakości (dużych i dobrze wybarwionych) malin powtarzających się polskich odmian.

Przeczytaj także:

Ceny borówek idą do góry. Co z malinami jesiennymi w hurcie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI