×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rosja: Pierwsze partie borówek na rynku

Autor: Freshplaza.com/ east-fruit 09 lipca 2021 12:10

Rosja: Pierwsze partie borówek na rynku Na rosyjskim rynku pojawiły się już pierwsze partie borówek/ fot. unplash

Rosyjscy plantatorzy z południowych regionów kraju rozpoczęli zbieranie wczesnych odmian borówki pod koniec zeszłego tygodnia. Na rynku pojawiły się już pierwsze partie borówek - informuje serwis freshplaza.com.

Borówka jest stosunkowo 'nową' uprawą dla rosyjskich plantatorów, ponieważ zaczęto ją aktywnie sadzić w ciągu ostatnich kilku lat.

Rusza sezon borówkowy w Rosji

Ceny wczesnych borówek z lokalnych gospodarstw wahają się w dość szerokim przedziale – od 700 do 1000 RUB/kg (9,54-13,63 USD/kg), w zależności od kalibru i jakości oferowanych jagód. Podaż borówek na rynku jest w tej chwili dość ograniczona: na razie oferuje je tylko kilku producentów z południowych regionów Rosji.

Według east-fruit.com, plantatorzy twierdzą, że głównym problemem w tym segmencie są kanały dystrybucji. Ponieważ ilości borówek z lokalnych gospodarstw są raczej niewielkie, sieci handlowe wolą pracować z jagodami importowanymi, które często oferowane są luzem znacznie taniej niż lokalne. Serbia i Białoruś są głównymi dostawcami importowanych borówek na rynek rosyjski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI