Rękawice do zbioru jagód. Zwiększają wydajność o 20-30 proc.

Autor: freshplaza.com 17 sierpnia 2022 08:59

Rękawice do zbioru jagód. Zwiększają wydajność o 20-30 proc. PickPick to elastyczna rękawica z naszytym czarnym koszem. / fot. za freshplaza

Od dwudziestu do trzydziestu procent wyższa wydajność zbioru jagód. Według dostawcy Vlamings można to osiągnąć za pomocą nowej rękawicy do zbioru PickPick.

Rękawice do zbioru jagód z koszykiem

PickPick to elastyczna rękawica z naszytym czarnym koszem. - Kiedy zbieracz zbiera jagody kciukiem i palcami, wpadają one do kosza. W ten sposób nie musi się odwracać po zebraniu każdej garstki, aby włożyć jagody do skrzynek lub skrzynek. Kiedy kosz – który może pomieścić około 200 gramów jagód – jest pełny, zbieracz opróżnia go do pudełka lub skrzynki – wyjaśnia Jelle Gerstel z Vlamings. Firma jest dealerem PickPick w Holandii, Niemczech, Belgii, Skandynawii i Estonii, Łotwie i Litwie.

Vlamings sygnalizuje duże zainteresowanie wśród plantatorów borówki rękawicą do zbiorów, która jest dostępna od końca czerwca. - Duża grupa producentów pracuje obecnie z PickPick. Widzimy, że w rezultacie wydajność zbioru borówek znacznie się poprawiła. Jak pokazują testy, pracownik może zebrać średnio od 20 do 30 procent więcej jagód na godzinę, jednak zbieracze muszą przyzwyczaić się do zbioru w rękawicach - tłumaczy. 

Koszt rękawic to 23,50 euro bez VAT za parę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI