Przymrozki w grójecko-wareckim: Temperatura miejscami spadła do -6 st.

Autor: www. sadyogrody.pl /PAP 27 kwietnia 2021 10:39

Przymrozki w grójecko-wareckim: Temperatura miejscami spadła do -6 st. W okolicach Warki temperatura miejscami spadła poniżej -6 stopni/ fot. shutterstock

Kolejna noc upłynęła pod znakiem przymrozków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymał w nocy z poniedziałku na wtorek ostrzeżenia o spadku temperatury poniżej zera dla wszystkich szesnastu województw.

  • Ostatnie dni mijają pod znakiem przymrozków; noc z poniedziałku na wtorek (26.-27.04) była chłodniejsza od nocy poprzedniej
  • W zagłębiach sadowniczych  temperatury spadły od -4 st. do -6 st. C, w zależności od lokalizacji; uruchamiano instalacje przeciwprzymrozkową

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymał ostrzeżenia o nocnych przymrozkach w całej Polsce. W nocy z poniedziałku na wtorek (26-27.04)  niemalże w całym kraju wystąpił przeważnie dwu-trzystopniowy przymrozek.

Wczoraj prognozowano, że niemal w całej Polsce termometry spadną poniżej zera, jedynie z wyjątkiem okolic Wybrzeża, gdzie utrzyma się dodatnia temperatura.

- Najmniejszy przymrozek odnotują termometry na zachodzie kraju. Natomiast najsilniejszy spadek temperatury odczują mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski, a także południowej Polski - podał wczoraj IMGW.

Według IMGW termometry miały pokazać miejscami -2, -4 stopnie C, a przy gruncie lokalnie ok. -6 stopni. W górach temperatura spadła do ok. -5 lub nawet -7 stopni, a przy gruncie do -9 stopni. 

Weekend w zagłębiach sadowniczych mija pod znakiem przymrozków

Noc z poniedziałku na wtorek (26.-27.04) była chłodniejsza od nocy poprzedniej. Niektórzy zdecydowali się uruchomić w nocy instalacje zraszania przeciwprzymrozkowego, w rejonach gdzie notowano większy przymrozek. Jak informują nas sadownicy, w niektórych lokalizacjach w pobliżu Warki, temperatury spadły od -4 stopni do -6 stopni C. W okolicach  Grójca notowano spadek temperatury -3 stopni do-5 stopni C, w zależności od lokalizacji.

 

Środki do produkcji - sprawdź oferty na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI