Producenci zrozpaczeni. Silny wiatr zniszczył tunele i szklarnie

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 19 lutego 2022 19:41

Producenci zrozpaczeni. Silny wiatr zniszczył tunele i szklarnie Silny wiatr już po raz kolejny nie szczędzi producentów owoców i warzyw w tunelach. / fot. za facebook Gospodarstwo Rolne Maruszewski

Silny wiatr już po raz kolejny nie szczędzi producentów owoców i warzyw w tunelach. W wielu miejscach pozrywał z nich folie i zniszczył całe konstrukcje. Straty zauważalne są również w szklarniach.

Już po ostatniej wichurze informowaliśmy o stratach w gospodarstwach w okolicach Potworowa.  Zniszczone tunele foliowe w gminie Potworów

Zniszczone tunele foliowe 

Niebezpieczna pogoda wciąż trwa. Bardzo silny wiatr - w wielu miejscach od wczorajszego wieczora - uszkadza domy mieszkalne, pomieszczenia gospodarcze ale również tunele foliowe. 

Straty z powodu huraganu objęte wsparciem. Trwa nabór wniosków

Jak się okazuje silne wiatry tym razem również spowodują znaczne straty w wielu gospodarstwach. Na swoim facebookowym profilu Mateusz Maruszewski właściciel Gospodarstwa Rolnego Maruszewski pokazał szkody jakie wyrządziła szalejąca wichura. 

Straty są dotkliwe dla producentów, ponieważ wszelkie środki produkcji mocno zdrożały w ostatnich miesiącach. Teraz sama folia kosztuje nie 500- 800 zł a 1000 zł. 

Pani Magdalena z okolic Płońska (Mazowsze) również podzieliła się zdjęciem zniszczonego tunelu - zerwanej folii i zniszczonej całej konstrukcji. Pani Magdalena przyznaje, że był to nowy tunel foliowy, który stał zaledwie pięć miesięcy. 

Zniszczone szklarnie

Pan Karol przesłał zdjęcia szkód powstałych w szklarniach w Ostaszewie k. Torunia. 

Trąba powietrzna w gminie Błaszki 

To kolejna w tym tygodniu wichura, która zbiera żniwo w postaci zniszczonych tuneli foliowych. Pani Edyta z Brzozowca w gm. Błaszki udostępniła zdjęcia tuneli po przejściu trąby powietrznej w tym tygodniu. 

Straty przechodzących przez Polskę wichur i trąb powietrznych będą ogromne. 

Wiele tuneli i szklarni uległo zniszczeniu. Jeden z producentów poinformował nas, że w jego gospodarstwie zniszczeniu uległo 80 proc. folii. Niektóre konstrukcje są całkowicie zrujnowane. W nadchodzącym tygodniu producentów czeka liczenie strat. 

Wasze gospodarstwa również ucierpiały w wyniku silnego wiatru? Czekamy na Wasze zdjęcia i komentarze! Wysyłajcie na adres sadyogrody.redakcja@ptwp.pl! 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI