×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Producenci jagody kamczackiej zapraszają na swoje plantacje

Autor: www.sadyogrody.pl 07 czerwca 2021 09:49

Producenci jagody kamczackiej zapraszają na swoje plantacje Producenci jagody kamczackiej zapraszają na swoje plantacje/Fot. materiały prasowe

Plantatorzy przygotowują wyjątkową prezentację jagody kamczackiej w sezonie 2021. Zapraszają na swoje plantacje i szykują autoprezentacje walorów jagody pod nazwą #HaskapChallenge.

W ramach projektu "Czas na polskie superowoce!" plantatorzy zapraszają do wspólnej promocji.

To będzie największa prezentacja jagody kamczackiej na świecie. Od sadzonek, poprzez świeże owoce i możliwość zakupu pełnej gamy przetworów, po degustacje przygotowane przez znakomitych Szefów Kuchni. Wszystko w praskim Centrum Koneser, w którym superowoce będą gościły regularnie przez całe wakacje.

Razem pokażą jak wygląda i jak smakuje kamczatka. Pierwszą atrakcją będzie możliwość samodzielnego zbioru owoców i zakupu przetworów. 

- 26-27 czerwca 2021 zaproszenie na plantacje w całej Polsce. Sobota i niedziela, formuła taka jak w ubiegłym roku.
- 1 lipca z okazji Dnia Owoców zaproszenie na kamczacki koktajl. Placu Konesera w Warszawie, w godz. 10:00-11:00.
- 3 lipca zaproszenie na wielki pokaz jagody kamczackiej „od pola do talerza” – będą sadzonki, świeżo zebrane owoce, szeroka gama przetworów oraz dania i desery przygotowane przez Szefów Kuchni (10:00-16:00). Plac Konesera, W-wa.

-Termin 3 lipca wydaje się stworzony dla jagody kamczackiej. Pierwsza partia mrożonej jagody już jest gotowa, otrzymają ją Szefowie Kuchni pierwszych lokali. Niebawem wspólnie zaprosimy do współpracy całą praską gastronomię, tak by razem pokazać ofertę „od pola na talerz”, czyli: sadzonki – świeże owoce – przetwory – dania z użyciem naszych owoców w wielu punktach– mówi Andrzej Krupiński, prezes Stowarzyszenia Producentów Jagody Kamczackiej.

Jagodowe przetwory z tegorocznych zbiorów zobaczymy na Placu Konesera także 17, 31 lipca i 21 sierpnia. Wszystko dzięki współpracy z Centrum Praskie Koneser oraz Kantar Public.

Wśród pierwszych, którzy zapraszają są plantacje: Jagodowe smaki z Wszachowa, Jagodowe Pole z Modliborzyc, obie w Świętokrzyskim; U Pani Babci z Piłatki koło Janowa Lubelskiego w Podkarpackim; Plantacja jagody kamczackiej w Opolu Lubelskim; Jagodowe Marzenie w Chrzanowie w Pomorskim; Gospodarstwo Haskap, Mokra Prawa w Łódzkim oraz Zdrowe Jagody w Nowej Wsi w Małopolsce.

Kolejną grupę stanowią producenci, którzy będą promowali walory jagody na fanpage'u kampanii Czas na polskie superowoce! Akcja zainicjowana w ubiegłym roku określana jest jako #HaskapChallenge. Tu pierwsi swój udział zadeklarowali: Ewelina Pielaszkiewicz i Jagodowe Pole; Mariusz Pelc i "U Pani Babci"; Michał Lewandowski i plantacja w Opolu Lubelskim; Paulina Romańska i Gospodarstwo Romańscy, producenci sadzonej z Mazowsza; Małgorzata Jaszyk i Nutracevit; Radosław Warulik i Gospodarstwo Haskap oraz Piotr Poseł i Zdrowe Jagody.

Lista jest sukcesywnie uzupełniana. Jej aktualna wersja znajduje się na stronie PolskieSuperowoce.pl w zakładce JAGODA KAMCZACKA

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI