Prawie 3 tony śliwek wyrzucone w pole. Ten sezon to porażka

Autor: www.sadyogrody.pl 12 września 2022 09:05

Prawie 3 tony śliwek wyrzucone w pole. Ten sezon to porażka Prawie 3 tony śliwek wyrzuconych w pole. Sezon jest fatalny fot. facebook

Jeden z plantatorów śliwki zdecydował się wyrzucić 2,5 tony swoich owoców w pole. Ceny i zbyt śliwek w tym roku są fatalne.

"Lepotica z chłodni. Ilość 2.5 tony. Trafia się miękka. Zapraszam wybawicieli którzy oferują 0.50 zł/kg . Role kiedyś się odwrócą" napisał na internetowej grupie owocowej jeden z plantatorów, zamieszczając jednocześnie zdjęcia wyrzuconych w pole śliwek.

Niskie ceny śliwek i brak zbytu

Tegoroczny sezon jest fatalny dla producentów tych owoców. Sprzedaż śliwki na rynkach hurtowych czy giełdach to męczarnia. Ceny w hurcie są niskie a kupca brakuje. Każdego dnia towaru na rynkach hurtowych jest tak dużo, że wręcz cudem jest upłynnienie tego z czym się przyjechało.

Ceny śliwek zarówno w skupach jak i firmach handlowych są niskie a popyt słaby. Na wielu skupach śliwka nie jest już przyjmowana, bo " jest pełno" i z wysypaniem owoców trzeba czekać. Tylko ile można?

Tak radykalne posuniecie plantatora pokazuje z jak fatalna sytuacją muszą mierzyć się polscy producenci owoców i jak le jest na rynku, skoro dochodzi do takich sytuacji w szczycie sezonu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI