Powstaje zrzeszenie grup producentów borówki wysokiej w Polsce (video)PM, www.sadyogrody.pl - 01 grudnia 2015 10:01


- Wspólnie z dwiema innymi dużymi grupami producenckimi uprawiającymi borówki w Polsce podjęliśmy decyzję o powstanie zrzeszenia grup producentów borówki. Będzie ono miało duży udział w promocji polskich borówek w świecie - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Dominika Kozarzewska, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców Polskie Jagody.

{film;6656}

Zdaniem Dominiki Kozarzewskiej, miniony sezon borówkowy w Polsce nie należał do łatwych, co było spowodowane głównie warunkami atmosferycznymi, głównie suszą.

Pod względem sprzedażowym sezon był udany. - Sprzedawaliśmy borówki od wielkiej Brytanii,poprzez Irlandię, Francję, Holandię, Niemcy aż po Malezję, Singapur i Japonię. Ten sukces zawdzięczamy wysokim standardom jakościowym, produkcyjnym. Chcemy je promować, więc dlatego podjęliśmy wspólnie z dwiema innymi grupami uprawiającymi borówki w Polsce, decyzję o powstanie zrzeszenia grup producentów borówki. Będzie ono miało duży udział w promocji polskich borówek w świecie - dodaje prezes grupy Polskie Jagody.

Materiał powstał podczas konferencji "Sady i Ogrody", która odbyła się 19 listopada br. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Dominika Kozarzewska była prelegentem podczas tego wydarzenia.