×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Popyt na hiszpańską borówkę zaczyna rosnąć

Autor: www.fresh-market.pl za freshplaza.com 09 marca 2020 14:07

Popyt na hiszpańską borówkę zaczyna rosnąć Zbiór pierwszych borówek z Huelva rozpoczął się kilka tygodni temu, chociaż były one przeznaczone głównie na rynek ekologiczny i rynek hiszpański / fot. shutterstock

Jak twierdzi hiszpański handlowiec, po zakończeniu sezonu chilijskiego popyt na borówkę hiszpańską gwałtownie wzrośnie - podaje fresh-market.pl na podst. freshplaza.com.

Zbiór pierwszych borówek z Huelva rozpoczął się kilka tygodni temu, chociaż były one przeznaczone głównie na rynek ekologiczny i rynek hiszpański, biorąc pod uwagę, że konwencjonalny rynek borówek upadł wraz z dominacją borówki chilijskiej. „Chilijska borówka jest nadal dostępna w Europie, kończąc programy w niektórych sieciach supermarketów. Do tej pory trudno było zdobyć przyczółek na rynkach. Jednak zapotrzebowanie na hiszpańskie owoce zaczyna się budzić ”- powiedział Pablo Gonzalez z Berry Dealer.

Według eksportera, mimo że obecnie nie ma dużych ilości borówki hiszpańskiej, ceny produktu chilijskiego są nadal niskie. „Mamy nadzieję, że sytuacja ulegnie wkrótce całkowitej zmianie. Do czasu zakończenia Chile popyt na borówki hiszpańskie gwałtownie wzrośnie, a ponieważ obecnie jest ich niewiele, oczekujemy, że ceny również wzrosną.”

Więcej na fresh-market.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI