Pogoda opóźnia sezon na truskawki z gruntu

Autor: www.sadyogrody.pl 31 maja 2022 08:16

Pogoda opóźnia sezon na truskawki z gruntu Kiedy pojawią się pierwsze truskawki z tradycyjnych upraw gruntowych?/ fot. shutterstock

Na rynku dostępne mamy truskawki gruntowe spod folii oraz z tunelów foliowych. Kiedy rozpocznie się sezon na truskawki z tradycyjnych upraw gruntowych?

Za sprawą chłodnej pogody opóźnia się sezon na polskie truskawki z tradycyjnych upraw gruntowych. Na "wysyp" truskawek wciąż czekają producenci i konsumenci. 

Zbiory truskawek gruntowych opóźnione

W ubiegłym roku sezon również był lekko opóźniony. Przez chłodną i deszczową pogodę zbiory truskawek rozpoczęły się około 2 tygodnie później. W tym roku na owoce z upraw gruntowych - tradycyjnych trzeba jeszcze zaczekać.

Silna presja szarej pleśni na plantacjach truskawek

Truskawek z tradycyjnego gruntu można spodziewać się w pierwszej dekadzie czerwca, w zależności od lokalizacji plantacji i pod warunkiem korzystnej pogody. Plantatorzy informują, że chłodne noce nie sprzyjają dorastaniu truskawek i stąd opóźnienie w zbiorach. Wraz ze wzrostem temperatury sytuacja poprawi się. Truskawki potrzebują więcej słońca.

O aktualnych cenach truskawek na rynkach hurtowych przeczytasz w artykule: Opady deszczu utrudniają handel truskawkami na Broniszach. Jakie ceny?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI