Pogoda nie sprzyja zbiorom jabłek. Deszcze niemal w całym kraju

Autor: PAP 17 września 2022 17:34

Pogoda nie sprzyja zbiorom jabłek. Deszcze niemal w całym kraju W sobotę deszczowo i zimno w całym kraju/ fot. unsplash

W sobotę deszczowo i zimno w całym kraju. Lokalnie w zachodniej połowie kraju mogą wystąpić burze - poinformowała PAP dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek.

Synoptycy informują, że weekend i najbliższe kilka dni będą deszczowe. "Wystąpią przelotne opady deszczu, będzie wilgotno i chłodno w całym kraju" - powiedziała Agnieszka Prasek.

Opady deszczu w całym kraju

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu wystąpią w całym kraju. Lokalnie w zachodniej połowie kraju burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na zachodzie, 16 w centrum, do 17 na południowym wschodzie. Wiatr południowo-zachodni, zachodni, umiarkowany i dość silny porywisty do 60 km/h na północy.

W nocy na południowym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 9 w centrum i 10 na północnym zachodzie.

Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, dość silny i porywisty do 45 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI