Plantator: Trwa szczyt zbiorów truskawki spod folii, gruntowe nie rokują wysokich plonów

Autor: Echo Dnia 29 maja 2021 10:12

Plantator: Trwa szczyt zbiorów truskawki spod folii, gruntowe nie rokują wysokich plonów W Bielinach (kieleckie) trwa szczyt sezonu zbiorów truskawek spod folii/fot. shutterstock.com

- W Bielinach (kieleckie) trwa szczyt sezonu zbiorów truskawek spod folii, ale ceny owoców spadają. W tym roku truskawka w gruncie nie rokuje wysokich plonów - informuje plantator z Bielin w rozmowie z Echem Dnia.

W zagłębiu truskawkowym w Bielinach w powiecie kieleckim trwa szczyt sezonu zbiorów owoców spod folii. Plony są dobre, truskawki słodkie i dorodne. Ceny owoców spadają i nadal będą spadać.

- Jesteśmy na półmetku zbiorów truskawek w tunelach foliowych. Szczyt sezonu był dokładnie dwa dni temu. Tegoroczne zbiory oceniam jako udane, plon jest dobry, jakość owoców także. Ceny hurtowe truskawek z tuneli wynoszą obecnie około 13-14 złotych za kilogram. W przyszłym tygodniu ich cena na pewno spadnie i spodziewana jest na poziomie 12 złotych - mówi Jacek Czekaj – plantator truskawek z Bielin w powiecie kieleckim w rozmowie z Echem Dnia.

Jakie będą zbiory truskawek z uprawy gruntowej?

- Na podstawie ogólnej kondycji roślin można powiedzieć, że zbiory truskawek gruntowych będą dużo słabsze niż w poprzednich latach - przynajmniej o 30-40 procent. W tym roku truskawka w gruncie nie rokuje wysokich plonów – mówi Jacek Czekaj.

Więcej na Echo Dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI