Oszuści próbują wykorzystać trudną sytuację sadowników

Autor: SadyOgrody.pl 02 października 2022 10:10

Oszuści próbują wykorzystać trudną sytuację sadowników Niestety kosztem ciężkiej pracy sadowników próbują wzbogacić się osoby postronne / fot. shutterstock

Sytuacja w sadownictwie jest bardzo trudna. Do naszej redakcji docierają informacje o oszustach, którzy proponują maksymalnie zaniżone ceny za jabłka.

W sadownictwie już od kilku sezonów z rzędu nie można mówić o opłacalności produkcji. Nie można też mówić o godnym zarobku za wyprodukowane owoce. Ten sezon nie jest inny. Dodatkowo jest wyjątkowo trudny przez wysokie koszty produkcji z jakimi sadownicy musieli mierzyć się na początku sezonu. Jednak to dopiero wierzchołek góry lodowej. Obecnie brak pracowników i wysokie ceny energii spędzają sen z powiek sadownikom. Wielu z nich decyduje się na sprzedaż jabłek prosto z drzewa aby uniknąć włączania chłodni. Wielu nie ma również wyjścia bowiem po kilku trudnych latach zaczyna brakować na opłaty i kredyty. 

Uwaga na oszustów!

Do naszej redakcji trafiają informacje, że trudną sytuację sadowników próbują wykorzystywać cwaniaki, którzy proponują maksymalnie zaniżone ceny za jabłka. Pseudo "handlarze" szukają producentów, którzy mają problemy finansowe i kupują od nich jabłka po najniższych stawkach. Również w sieci nie brakuje ogłoszeń dotyczących chęci kupna jabłek deserowych po 60-70 gr/kg. 

Niestety kosztem ciężkiej pracy sadowników próbują wzbogacić się osoby postronne dlatego apelujemy o rozwagę i bojkotowanie ofert i handlarzy, którzy chcą się dorobić na trudnej sytuacji finansowej producentów. 

Zobacz: Coraz więcej jabłek przemysłowych za coraz niższe pieniądze

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI