×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niskie ceny wiśni w skupach. Sadownicy chcą interwencji ministra rolnictwa

Autor: www.sadyogrody.pl/ lublin.tvp.pl 27 lipca 2020 10:37

Niskie ceny wiśni w skupach. Sadownicy chcą interwencji ministra rolnictwa Ceny wiśni w skupach są dramatycznie niskie/ fot. shutterstock

W bardzo trudnej sytuacji są rolnicy z terenu województwa lubelskiego, którzy zajmują się uprawą wiśni. Jak mówią sami rolnicy - ceny na skupach owoców są dramatycznie niskie i nie do zaakceptowania. Uważają, że to zmowa cenowa podmiotów skupowych. Interweniują w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - informuje lublin.tvp.pl.

Średnio 1,60 zł - tyle rolnik z województwa lubelskiego otrzymuje za kilogram wiśni. To zbyt mało by uprawa była opłacalna. Lubelskie to drugie zagłębie uprawy wiśni w kraju. Owoc ten jest bardzo wymagający. Gospodarstwa w większości są sprofilowane, więc cena na skupie owoców oznacza dla rolnika być albo nie być.

Właściciele sadów wiśniowych z województwa lubelskiego za pośrednictwem Lubelskiej Izby Rolniczej zaapelowali już do ministra rolnictwa o interwencję w ich sprawie.

Za pierwsze partie wiśni do mrożenia, z dowozem do zakładów przetwórczych, oferowano w tym sezonie maksymalnie 2,20 zł/kg. Dolne widełki cen zaczynały się od 1,70 zł/kg.

Jak w Waszych regionach przebiega skup wiśni?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI