Niemcy: Zbiory winogron będą wyższe niż rok temu

$data.author.description Autor: farmer.pl 17 września 2020 12:06

Niemcy: Zbiory winogron będą wyższe niż rok temu Dwie trzecie winogron to odmiany do produkcji win białych/ fot. pixabay

Oczekuje się, że zbiory winogron do produkcji Rieslinga, najpopularniejszej niemieckiej odmiany winorośli, wzrosną w tym roku o 22 proc. umożliwią produkcję 2 mln hl wina w porównaniu z rokiem poprzednim - informuje farmer.

Jak podał niemiecki urząd statystyczny (Destatis) na podstawie wstępnych szacunków, w tym roku spodziewana jest produkcja 8,86 miliona hektolitrów wina. Dla porównania: w 2019 r. było to 8,32 mln hl. W porównaniu do średniej z lat 2014-2019, wielkość zbiorów w tym roku ma być o 0,4 proc. niższa.

Ponad połowa (55 proc.) całej niemieckiej produkcji pochodzi z dwóch dużych regionów winiarskich Rheinhessen i Pfalz. Kolejny region (24 proc.) znajduje się w Badenii-Wirtembergii. Pozostałe 21 proc. produkcji jest rozmieszczonych na pozostałych dziewięciu obszarach upraw. Zmiany w porównaniu z rokiem 2019 są bardzo różne w poszczególnych regionach winiarskich.

Z całkowitego zbioru winogron w 2020 r. 66 proc. przeznaczone będzie na produkcję wina białego, a 34 proc. wina czerwonego. W szczególności na obszarach upraw Mozeli (90 proc.), Rheingau (86 proc.) i środkowego Renu (84 proc.) prawie wyłącznie produkowane jest białe wino.

Oczekuje się, że zbiory winogron do produkcji Rieslinga, najpopularniejszej niemieckiej odmiany winorośli, wzrosną w tym roku o 22 proc. umożliwią produkcję 2 mln hl wina w porównaniu z rokiem poprzednim. Natomiast druga, co do wielkości odmiana winorośli białych pod względem powierzchni, Müller-Thurgau da 1,13 mln hl wina, czyli mniej o 1,9 proc. po stratach w zeszłym roku. 

Więcej w serwisie farmer.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI