×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mołdawia stawia na uprawę truskawek

Autor: freshplaza.com / east-fruit.com 04 lutego 2021 14:55

Mołdawia stawia na uprawę truskawek W ubiegłym roku w Mołdawii zasadzono około 97 hektarów nowych plantacji truskawek; fot. unsplash.com

Mołdawska Agencja ds. Interwencji i Płatności w Rolnictwie (AIPA) poinformowała, że ​​w ubiegłym roku w Mołdawii zasadzono około 97 hektarów nowych plantacji truskawek. To prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku (47 hektarów) - podaje Freshplaza.com za east-fruit.com.

Jednak liczby te nie odzwierciedlają w pełni aktualnego stanu rzeczy, ponieważ nie wszyscy plantatorzy jagód zwracają się do departamentu o dotacje inwestycyjne przy zakładaniu nowych plantacji. Niemniej jednak dane AIPA są wystarczające, aby wyciągnąć wniosek, że w 2020 roku kontynuowany był proces zwiększania mocy produkcyjnych w segmencie truskawek.

Jak rozwinie się sytuacja jagodowa w Mołdawii w 2021 roku? Według przedstawicieli stowarzyszenia jagodowego wciąż istnieje wiele niewiadomych. Zagrożenia się mnożą, na przykład spada siła nabywcza i popyt na drogie (aczkolwiek „zdrowe”) produkty owocowe, trwa dekapitalizacja lokalnego rolnictwa, a trudności logistyczne wynikające z pandemii COVID-19 nie zostały przezwyciężone.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI