Mazowsze: Sadownicy oszukani przez skup nie mogą odzyskać pieniędzy

Autor: Polsat News 04 października 2021 15:41

Mazowsze: Sadownicy oszukani przez skup nie mogą odzyskać pieniędzy Firma prowadząca skup nie zapłaciła sadownikom za tony jabłek, a prokuratura nie widzi problemu. / fot. shutterstock

Rolnicy z Mazowsza obawiają się, że ich ciężka praca pójdzie na marne. Firma prowadząca skup nie zapłaciła im za tony jabłek, a prokuratura nie widzi problemu. Aktualnie spółka ma nowy zarząd, który złożył w sądzie wniosek o jej upadłość - informuje Polsat News.

Krzysztof Zapaśnik jest sadownikiem. Jego rodzina jabłka uprawia od pokoleń, jest to ich jedyne źródło utrzymania. Problemy pojawiły się gdy zdecydował się współpracować ze spółką skupującą jabłka. Mimo, że dostarczył owoce, nie dostał za nie pieniędzy.

- Ja w pewnym momencie niemal wszystko straciłem. Oni są mi winni ponad 100 000 złotych, można sobie wyobrazić, ile to ton jabłek – opowiada oszukany rolnik.

Ze spółki odszedł prezes, długi jednak zostały. Aktualnie pieniędzy od firmy domaga się ponad sto osób, a łącznie długi wynoszą ponad 20 milionów złotych.

Po rezygnacji prezesa nowy zarząd złożył zawiadomienie do prokuratury. Po tym co zobaczyli w księgach nie mieli wątpliwości, że ze spółki były wyprowadzane pieniądze. Sprawa trafiła do prokuratury, jednak od lat nic się w niej nie ruszyło – nie przesłuchano nawet prezesa spółki. Rolnicy wciąż nie mogą odzyskać pieniędzy za swoją pracę.

Więcej w Polsat News. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI