Maliszewski o przymrozkach: Już wiadomo, że zbiory będą niższe, a ceny wyższe

Autor: Radio RDC 29 kwietnia 2021 09:56

Maliszewski o przymrozkach: Już wiadomo, że zbiory będą niższe, a ceny wyższe Mirosław Maliszewski: Już wiadomo, że zbiory będą niższe, a ceny owoców wyższe/ Fot. materiały własne

– Już wiadomo, że zbiory będą niższe, a ceny wyższe – mówi prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polski Mirosław Maliszewski w rozmowie z Radiem RDC pytany o minione przymrozki.

Miniona środowa noc była olejną ciężką nocą dla  sadowników i rolników z Mazowsza. Od poniedziałku walczą oni  z przymrozkami. Miejscami było nawet – 5 stopni - informuje Radio RDC.

– Już wiadomo, że zbiory będą niższe, a ceny wyższe – mówi prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polski Mirosław Maliszewski. – Oczywiście zależy od gatunków. W jednych może trochę mniej, takich jak jabłka, a w innych więcej tj. czereśnie, wiśnie, śliwki, owoce jagodowe. Niestety znowu będą miały problemy niektóre gospodarstwa – m.in. te które nie miały instalacji do ochrony przed przymrozkami, jak i te, które nie mogły się ubezpieczyć i te, które mają nisko położone działki – tłumaczy.

Więcej w Radio RDC 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI