Maliny: ceny znów zostały maksymalnie obniżone!www.sadyogrody.pl - 04 sierpnia 2022 13:50


Na rynku malin już miało być dobrze. Ceny malin już delikatnie i sukcesywnie rosły. Teraz stawki po raz kolejny w tym sezonie są dołowane.

Ten sezon od samego początku wiąże się z ciągłymi zagrywkami ze strony silniejszych firm przetwarzających malinę. Ceny przez cały sezon są dołowane do granic możliwości, choć nie bylo żadnych uzasadnionych powodów do ich obniżek.

W zasadzie w żadnym innym sektorze owocowym nie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji, jakie miły miejsce wobec cen malin w skupach. I niestety, sezon trwa dalej a malwersacje cenowe się nie kończą. Tak też jest teraz.

Ceny malin najpierw w górę, teraz w dół

Przez ostatnie dni nie było mowy o spadkach cen malin, wręcz przeciwnie, stawki delikatnie rosły. Jeszcze na początku tego tygodnia skupy płaciły za malinę 16-16,50 zł za kg, natomiast stawki bezpośrednio w mroźniach wynosiły od 17 do 17,50 zł za kilogram. W branży panował względny spokój i nic nie wskazywało na to, że dojdzie do kolejnych spekulacji cenowych. Jednak niestety, ale producenci malin nie mieli nawet szansy długo cieszyć się stabilnością, ponieważ ceny malin znów zostały obniżone!

Ceny w skupach w dniu wczorajszym 3 sierpnia spadły do nawet 12 zł za kilogram.

- Gmina Tarnogród - cena 12 zł za kg

- Ciechanki Łęczyńskie - cena 13,50 zł za kg

- Kraśnik -cena 14zł zł za kg

- Chrzanów, woj. lubelskie - cena 13 zł za kg

- Okolice Przemyśla - cena 13 zł za kg

Spadki cen malin to nic innego jak kolejne rozegranie ze strony rynku mroziarskiego. Według informacji ze skupów, możliwe są kolejne obniżki, a przecież nie zaczęły się jeszcze na dobre zbiory maliny jesiennej.