Maliny, borówki - jakie ceny na rynkach hurtowych?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 31 sierpnia 2022 14:09

Maliny, borówki - jakie ceny na rynkach hurtowych? Na rynkach hurtowych wciąż królują owoce jagodowe - maliny i borówki. / fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych wciąż królują owoce jagodowe - maliny i borówki. Jakie są ich ceny?

Ceny malin w hurcie

Na rynku hurtowym Bronisze jest wysoka podaż maliny jesiennej i z każdym dniem rośnie.

- Ceny powoli spadają – zaczynają się od 50 do 90 zł za platon 4 kilogramowy. Ceny w dużej mierze zależą od jakości, od tego czy owoce pochodzą z upraw polowych czy z tuneli foliowych - tłumaczy Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego w Broniszach. 

Na Giełdzie Kaliskiej za kilogram malin trzeba zapłacić 10-16 zł/kg. Na Łódzkiej "Zjazdowej" 250 gramowe opakowanie malin kosztuje 5-8 zł.

Zobacz: Maliny 2022: Ceny w skupach nieco w górę

 Ceny borówek 2022

- Borówka sypana w łubianki 3 kilogramowe kosztuje 35-50 zł. Borówka konfekcjonowana sprzedawana jest w granicach 4-5 zł za pudełko 250 gramowe. Owoce grubsze, sortowane sprzedać można nawet za 6 zł za pudełko - dodaje rozmówca. 

Borówki jest jeszcze sporo na rynku hurtowym w Broniszach jednak jej podaż jest w dużej mierze uzależniona od pogody. W niedziele padało w wielu rejonach w związku z czym w poniedziałek było jej mniej, dzisiaj jest już nieco więcej. - Zapewne w czwartek znowu będzie dużo borówek na placu. Cena w danym dniu zależy od podaży - dodaje Maciej Kmera. 

Na Giełdzie Kaliskiej ceny borówek sięgają 20 zł/kg. Nieco taniej jest na Łódzkim rynku hurtowym "Zjazdowa" - 12-16 zł/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI