Maliny 2022: Jakie ceny w skupach?

Autor: SadyOgrody.pl 22 lipca 2022 08:06

Maliny 2022: Jakie ceny w skupach? Plantatorzy przyznają, że kończy się już malina letnia i cena powinna wzrastać. / fot. shutterstock

Sytuacja w przetwórstwie malin wydaje się być stabilna. Jak kształtują się stawki?

Ceny malin w skupach 

Ceny malin w skupach utrzymują stabilny poziom. Na początku ubiegłego tygodnia stawki zostały obniżone do około 13 zł. Aktualnie w zasadzie nic w cenach się nie zmieniło, nadal skupy płacą za malinę po 13-14,50 zł za kilogram. Choć zdarzają się miejsca gdzie otrzymać można 15 zł. W miejscowości Stary Pożóg, Kocudza otrzymać można 15 zł za malinę bez klas. Są również miejsca gdzie cena jest niższa - w miejscowości Majdan-Sielec cena wynosi 12 zł. 

Zakłady przetwórcze i mroźnie tłumaczą, że nie mogą zapłacić większych stawek, bo który klient w sklepie kupi np. drogi sok lub inny produktu zawierającego malinę w wysokiej cenie?

Plantatorzy przyznają, że kończy się już malina letnia i cena powinna wzrastać. Ponadto część z nich przyznaje, że owoców jest w tym roku mniej. Producenci podejrzewają, że cena nie wzrośnie ponieważ przetwórcy chcą wystartować z niskiego pułapu na malinę jesienną. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI