×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Maliny 2022: Ceny w hurcie trzymają poziom

Autor: SadyOgrody.pl 03 października 2022 19:55

Maliny 2022: Ceny w hurcie trzymają poziom Nieco lepiej kształtuje się sytuacja na rynkach hurtowych. Ceny są co prawda wyższe jednak jak bywa w handlu hurtowym - bywa nieprzewidywalny. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku malin do przetwórstwa jest daleka od zadowalających. Wielu plantatorów przez niskie ceny skupu wstrzymało zbiory. Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny malin na rynkach hurtowych.

Sytuacja na rynku malin obecnie nie jest zadowalająca dla plantatorów. Ceny drastycznie spadły przez co wielu z nich zakończyło zbiory. Stawki spadły do 6-6,5 zł/kg co zdaniem producentów jest poniżej opłacalności. Zobacz: Maliny 2022: Ceny w skupach poniżej opłacalności

Ceny malin w hurcie 2022

Nieco lepiej kształtuje się sytuacja cen malin na rynkach hurtowych. Ceny są co prawda wyższe jednak jak bywa w handlu hurtowym - bywa nieprzewidywalny i zmienny. 

Jak mówi Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego Bronisze, ceny malin ocenie kształtują się od 100 do 120 zł za platon 4 kilogramowy. - Dzisiaj nad ranem podaż malin nie była duża. Cena malin w miarę się utrzymuje i trzyma poziom około 100 zł - dodaje. 

Na Giełdzie Kaliskiej za półkilogramowe pudełko malin trzeba zapłacić 12-16 zł. Na Łódzkim rynku hurtowym "Zjazdrowa" 250 g opakowanie malin kosztuje 5-7 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI