Lubelskie: Przez śnieg ucierpiały rzędy truskawek - relacja producenta (foto)

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 14 kwietnia 2021 16:08

W okolicach Opola Lubelskiego dwa dni temu temperatura wynosiła prawie 20 st. Celsjusza, obecnie pada intensywny śnieg. Jego nadmiar uszkodził rzędy truskawek znajdujące się w tunelach jednego z plantatorów.

Załamanie pogody objęło całą Polskę. Zimno jest w całym kraju. Oprócz deszczu ze śniegiem w części kraju intensywnie pada śnieg. 

W okolicach Opola Lubelskiego nadmiar śniegu i jego ciężar spadł z rusztowania tuneli i uszkodził truskawki znajdujące się pod nimi. 

- Na szczęście tunele uratowane, od 4 rano walczyliśmy ze śniegiem i udało się. Ucierpiały tylko rzędy truskawek, które były na łączeniach tuneli - poinformował nas Pan Konrad, właściciel plantacji.

Pan Konrad razem z żoną prowadzą gospodarstwo i już w ubiegłym roku, kiedy na plantacji nie było tuneli przyszło im zmagać się z mrozami, ale truskawki zostały uratowane. Niestety teraz, po zamontowaniu tuneli przyszedł śnieg. Niekorzystna pogoda zmarnowała ogrom pracy.

- Na razie ciężko powiedzieć o stratach, to co pod śniegiem pewnie ma połamane liście i pąki bo śnieg jest mokry, ale gdybyśmy nie pomogli mu spaść,  było by gorzej - mówi plantator.

Obecnie na plantacji Pana Konrada brakuje 2- 3 dni ciepłej pogody do pierwszych kwiatów, ale niestety w tym rejonie nadal pada śnieg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI