Krótkie zbiory i niskie ceny niemieckich truskawek

Autor: Stowarzyszenie Południowoniemieckich Hodowców Truskawek 02 lipca 2022 13:50

Krótkie zbiory i niskie ceny niemieckich truskawek Zbiory truskawek w Niemczech dobiegają końca. Ilość truskawek spada/ fot.shutterstock.com

Główne zbiory truskawek w południowych Niemczech kończą się wraz z końcem czerwca. Również w środkowych Niemczech ilość truskawek wyraźnie spada.

Niemcy: Import zaniżył ceny krajowych truskawek

Słoneczna wiosna bez większych szkód spowodowanych mrozem czy ulewnym deszczem zapowiadała bardzo dobry rok truskawkowy. Jednak w maju sklepowe półki zalane były dużą ilością truskawek z importu, i to w czasie głównego sezonu dla krajowych owoców. Doprowadziło to do ogromnej presji cenowej i szybkiego spadku cen niemieckich truskawek.

W części Niemiec zbiory dobiegają końca

Z powodu wysokich temperatur i następujących po nich obfitych opadów, główne zbiory truskawek w południowych Niemczech kończą się pod koniec czerwca. Również w środkowych Niemczech ilość truskawek wyraźnie spada. Jedynie w północnych Niemczech plantatorzy nadal są w trakcie głównych zbiorów truskawek.

Na północy Niemiec sezon trwa

Jak mówi Tilman Keller, doradca ds. uprawy truskawek w Dolnej Saksonii i Szlezwiku-Holsztynie zbiory na północy Niemiec trwają. Są one trochę opóźnione z powodu bardzo zimnych nocy w maju. W jego ocenie ten sezon truskawkowy może być dobry dla północnych Niemiec, gdyż majowe niskie stawki za truskawki nie dosięgnęły tamtejszych producentów w przeciwieństwie do plantatorów truskawek  w pozostałych częściach kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI