×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Komplikuje się sytuacja producentów jabłek na Ukrainie

Autor: agronews.ua 24 stycznia 2023 10:47

Komplikuje się sytuacja producentów jabłek na Ukrainie Komplikuje się sytuacja producentów jabłek na Ukrainie./ fot.shutterstock.com

Coraz trudniej wygląda sytuacja dla producentów jabłek z Ukrainy. Wielu rezygnuje z przechowywania jabłek z powodu braku stabilnych dostaw energii

Z powodu awarii i okresowych  przerw w dostawie prądu przechowywanie jabłek na Ukrainie znacznie się skomplikowało. Niektórzy producenci rezygnują z dalszego przechowywania tych owoców.

„Jeżeli jeszcze we wrześniu-październiku można było mówić o tym, że producenci aktywnie kierowali jabłka do długoterminowego przechowywania w nadziei na poprawę sytuacji cenowej w drugiej połowie sezonu, tak teraz sytuacja wygląda mniej optymistycznie” - stwierdza Maria Lakeyeva, ekspert rynku owoców i warzyw z Ukrainy.

- Przed Nowym Rokiem sprzedaż jabłek nieznacznie wzrosła. Po pierwsze ich podaż w pewnym stopniu się zmniejszyła, a po drugie, biorąc pod uwagę niestabilny kurs waluty i spodziewany wzrost cen owoców egzotycznych, nie wyklucza się wzrostu popytu na jabłka.

Generalnie uważa się, że ​​sytuacja na ukraińskim rynku jabłek nie ulegnie znaczącej zmianie. Producenci będą sprzedawać przede wszystkim te jabłka, które nie nadają się do długoterminowego przechowywania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI