Kolorowe gruszki przyszłością upraw?

Autor: freshplaza.com 04 września 2021 15:54

Kolorowe gruszki przyszłością upraw? Jak uprawia się kolorowe gruszki?; fot. unsplash.com

Olivier Mauduit od prawie 4 lat prowadzi 15-hektarowy sad gruszkowy, gdzie uprawia owoce czerwone i rumiane. Twierdzi, że kolorowe gruszki to przyszłość rynku - czytamy na Freshplaza.com.

- W gospodarstwie produkujemy dwie odmiany gruszek południowoafrykańskich: Cheeky, czyli gruszka w kolorze bordowo-czerwonym oraz Rosemarie Select, gruszka w kolorze rumianej pomarańczy. Obie są nowymi odmianami, a więc mają mniejsze doświadczenie agronomiczne niż bardziej popularne odmiany, ale mają duży potencjał komercyjny - tłumaczy Olivier Mauduit.

Nowe odmiany gruszek

- Podjęliśmy ten wybór, ponieważ w przeciwieństwie do rynku jabłek, rynek gruszek nie jest bardzo dynamiczny pod względem innowacyjności. Moje wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie, że gruszka to owoc, który przyciąga młodsze pokolenia. Chociaż niektóre odmiany są ciekawe pod względem smakowym, to jednak nadal pozostaje wiele do zrobienia, jeśli chodzi o ich wygląd. A w dzisiejszych czasach kierujemy się wyglądem. Te nowe odmiany spowodują ożywienie konsumpcji gruszek” - mówi.

Producent rozwija uprawy. W tym roku osiągnie wielkość zbiorów 80 ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI