×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kalifornia: Wyjątkowa jakość winogron z tegorocznych zbiorów

Autor: farmer.pl 17 listopada 2021 09:03

Kalifornia: Wyjątkowa jakość winogron z tegorocznych zbiorów Rocznik 2021 okaże się jednym z najlepszych w historii winiarstwa w Kalifornii?/ fot. unsplash

Winiarze i winoogrodnicy ze wszystkich kalifornijskich regionów upraw winorośli przewidują, że rocznik 2021 okaże się jednym z najlepszych w historii winiarstwa w tym stanie.

Zbiory w większości regionów rozpoczęły się nieco wcześniej niż zazwyczaj. W Dolinie Centralnej chłodniejsza pogoda zdecydowała o późniejszym rozpoczęciu winobrania.

 Dobry rok dla kalifornijskich winiarzy

Winogrona używane do produkcji win musujących zbiera się w Kalifornii, jako pierwsze, jednak w bieżącym roku grona typowe dla spokojnych win białych, jak np. sauvignon blanc, dojrzały wcześniej niż inne. Ciekawe, że grona innych szczepów, które z reguły nie dojrzewają równocześnie, w roku 2021 zbierano w tym samym czasie.

Pomimo przejściowych okresów suszy, które wpłynęły na ograniczone zbiory, ich jakość określana jest przez winiarzy, jako zachwycająca, szczególnie ze względu na skoncentrowaną owocowość.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI