Gdzie kupić drzewka i krzewy owocowe?

16-17 września w Skierniewicach odbyło się Święto Kwiatów Owoców i Warzyw. Temu wydarzeniu wzorem lat ubiegłych na terenie Osady Pałacowej odbył się także kiermasz wystawienniczo-handlowy, gdzie można było kupić m.in. drzewka i krzewy owocowe, rośliny wieloletnie, krzewy ozdobne, oraz cebulki kwiatowe. Nie brakowało także stoisk z sezonowymi owocami i warzywami. Oprócz owoców świeżych, można było zakupić przetwory z owoców takich jak rokitnik, żurawina, jagoda kamczacka, aronia, miody oraz warzywa w formie świeżej i przetworzonej. Takie targi ogrodnicze cieszą się wciąż ogromną popularnością.

Bardzo duże wzięcie miały także także pigwowce, pigwy - owoce nieco zapomniane, grusze, stare polskie odmiany jabłek oraz drzewka owocowe i krzewy owocowe.

Na jesiennych targach ogrodnicy chętnie kupują drzewka owocowe i krzewy/ fot. sadyogrody.pl
Na jesiennych targach ogrodnicy chętnie kupują drzewka owocowe i krzewy/ fot. sadyogrody.pl

Kiermasz zgromadził także zwolenników roślin ozdobnych. Bardzo chętnie kupowane były kwiaty jesienne - różne odmiany jeżówki i rudbekie, oraz wrzosy i wrzośce, trawy ozdobne, rośliny ozdobne jesienią z liści - żurawki, hosty, a także kapusty ozdobne, które dekorują balkony i tarasy jesienią. Nie brakowało również krzewów i drzew iglastych oraz dyń!

Jesienią królują dynie/ fot. sadyogrody.pl
Jesienią królują dynie/ fot. sadyogrody.pl